Korporátní 24/07/2018

Ayming druhým rokem partnerem Formula Student v České republice

V České republice se koná již šestý ročník této významné akce pro univerzitní týmy složené z budoucích inženýrů.

Letošní 5. ročník se koná 31. července - 4. srpna na autodromu v Mostě a soutěže se účastní 49 týmů z celého světa, z toho 7 týmů z České republiky.

Jsme rádi, že Ayming, který je partnerem pro více než 450 vývojových společností v České republice, je partnerem této soutěže, která generuje každým rokem nové inovativní inženýry. 

Formula Student je evropskou odnoží původní americké soutěže Formula SEA, která se jezdí od roku 1981. Mimo Evro-pu a Ameriku se soutěž pořádá také v Brazílii, Japonsku a Austrálii. 

Týmy mají za úkol sestavit funkční formuli, která musí být výkonná, spolehlivá, snadno ovladatelná a bezpečná. Součástí soutěže je i prezentace obchodního záměru fiktivnímu investorovi. Na soutěžní týmy čekají, jak statické (konstrukce vozu, nákladová studie, marketingový plán), tak dynamické disciplíny (např. akcelerace na 70 m, jízda ve tvaru osmičky, vytrvalostní závod na 22 km a spotřeba paliva, autokros).

V kategorie E – electric, formule poháněná elektrickým pohonem, bude soutěžit i tým eForce FEE Prague Formula za podpory Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze, který jako jediný v České republice staví elektrické formule. 

Více informací na stránkách Formula Student Czech.