Korporátní 13/07/2017

Ayming se stal partnerem 5. ročníku Formula Student v České republice

Podpora této prestižní mezinárodní soutěže studentů v konstrukci vozů formule je dalším významným příspěvkem Ayming k podpoře inovací v České republice.

Cílem soutěže je navrhnout a zkonstruovat reálný závodní monopost. Soutěží se jak ve statických, tak v dynamických disciplínách. Týmy z celého světa projektují, konstruují a testují závodní vozy formulového typu a později s nimi závodí na prestižních závodních okruzích Evropy (např. Silverstone, Hockenheim) nebo v USA. Součástí soutěže je i prezentace obchodního záměru fiktivnímu investorovi. 

 “Nalézání nových technických řešení, vznik konkrétního monopostu a případné umístění týmu v soutěži jsou bezesporu důležitým výsledkem celé akce”, uvádí Tomáš Uhlíř z Ayming a dodává: “Velkým přínosem je ale také potkávání špičkových studentů technických oborů, odborníků a široké veřejnosti při akci přinášející nejen nové hi-tech poznatky, ale také skvělou zábavu.” 

O významu projektu Formula Student pro inovace v motosportu vypovídá také prohlášení Rose Browna, v současnosti ředitele pro motosport a F1 a bývalého technického ředitele týmů Honda a Ferrari: „Existují dvě skutečně inovativní formy motorsportu: Formule 1 a Formule Student.“

Letošní 5. ročník se koná 2. - 5. srpna na autodromu v Mostě a soutěže se účastní 36 týmů z celého světa, z toho 6 týmů z České republiky. 

Více informací na stránkách Formula Student Czech