Korporátní 17/09/2016

Firmy a výzkumníci se opět setkali v kopačkách. A Ayming byl u toho!

Ayming (dříve Alma CG) se poprvé zúčastnil fotbalového turnaje o pohár prezidenta AVO. A hned bojoval o nejvyšší příčky.

Čtvrtého ročníku fotbalového turnaje O pohár prezidenta Asociace výzkumných organizací se zúčastnilo 7 týmu. Kromě pořadatelského týmu AVO, se představil vítěz loňského turnaje Regionální technologický institut a dále Economia, Technologická agentura ČR, OK System, COMTES FHT a Ayming. Týmy do dvou skupin rozlosoval vicepremiér pro vědu výzkum a inovace Pavel Bělobrádek, který hráčům popřál hezký sportovní zážitek.

Tým Ayming sehrál ve své skupině 4 těžké zápasy a postoupil mezi nejlepší čtyři celky turnaje. V semifinále však narazil na nejtěžšího možného soupeře, vítěze loňského ročníku, celek Regionálního technologického institutu (RTI). Ve vyrovnaném a velmi bojovném zápase Ayming dlouho držel naději na postup do finále turnaje. Zkušenosti týmu RTI však převážily a z vítězství v semifinále (a nakonec i v celém turnaji) se radovali jeho hráči. Tým Ayming se ale s turnajem rozloučil vítězstvím, když v zápase o třetí místo porazil tým OK System a při své první účasti slavil bezvadné třetí místo.

„Lidi z byznysu a z výzkumné sféry se chtějí jednou za rok neformálně setkat a zahrát si fotbal, nejde tu o vítězství ani medaile“ říká hrající trenér Ayming Tomáš Uhlíř. „Přesto chci ocenit zodpovědný přístup a hlavně bojovnost celého našeho týmu, jsme dobrá parta a dosáhli jsme skvělého výsledku“ dodává.

Ayming si pro hráče ostatních týmů připravil také dovedností soutěž pod názvem "Aim at Ayming". V soutěži se hráči každého týmu ze vzdálenosti šesti metrů strefovali do terče o velikosti fotbalového míče zavěšeného na břevnu branky. Vítězem se v napínavém rozstřelu dvou hráčů stal zástupce týmu Comtes FHT, který tak získal lístky na představení divadla ABC pořádané pro klienty Ayming v Praze.

Děkujeme AVO za příjemný sportovní zážitek a těšíme se zase za rok!

Soupiska Ayming

Tomáš Matějka alias Ištván Kekéty (nejlepší hráč týmu Ayming)

Míla Soukup alias Ryan Giggs

Jakub Toufar alias Alessandro del Piero

Jirka Veverka alias Zlatan Ibrahimovič (nejlepší střelec týmu Ayming)

Honza Pípal alias Jean Pierre Papin

Libor Kalibán alias Luis Suaréz

Tomáš Uhlíř alias Eric Cantona