Korporátní 17/05/2018

Top světové inovace v Praze

V pondělí byl v pražském Karlíně zahájen 3. ročník Týdne inovací. Ayming byl u toho.

Forum Karlín navštívili fanoušci nejnovějších technologií, umělé inteligence a inovativních produktů. Tato nejvýznamnější událost k podpoře inovací přilákala mnoho návštěvníků z řad široké veřejnosti, ale samozřejmě si ji nenechali ujít ani odborníci a manažeři významných firem. Hlavním lákadlem byla první robotka se státním občanstvím Sophia, která vystoupila na mezinárodní konferenci po boku světových osobností. Následně se s ní mohli setkat i návštěvníci inovačního veletrhu. Téměř dvě hodiny byla k dispozici zájemcům o osobní setkání přímo naproti stánku Ayming. K vyzkoušení ale bylo i mnoho dalších zajímavých inovačních novinek včetně robotického skeletonu umožňující chůzi vozíčkářům, technologie počítačového vidění pro nevidomé, svítících rostlin na principu fotosyntézy, ukázek virtuální reality či běžkování na speciálním kluzném nanokoberci. Tuto zajímavost si pro návštěvníky připravil náš klient NanoTrade, s kterým jsme se prezentovali na společné expozici. V průběhu celého dne jsme na stánku Ayming-NanoTrade přivítali mnoho zájemců o nanomateriály i financování inovací. Další zájemci o daňové odpočty a dotace se zúčastnili našeho semináře. Dozvěděli se na něm, kdy a jak mohou který nástroj financování inovací použít a současně něco o aktuální situaci a jejím dalším vývoji. 

  Konferenční sál pro mezinárodní konferenci                               Stánek Ayming na inovačním veletrhu

  Stánek Ayming-NanoTrade                                                          Debata o inovacích

   Zájemce o financování inovací                                                    Zájemce o financování inovací 

   Vedení Ayming s vedením NanoTrade                                        Ředitel NanoTrade p. Torčík předvádí své inovace.

  Jiří Veverka přednáší o daňových odpočtech.                            Jakub Toufar na semináři o dotacích 

  Debata po semináři                                                                   Prezentace umělého povrchu na lyžování

  Sophia a Ondřej Kubín, Consulting Director Ayming                   ReWalk skeleton v praxi