05/11/2018

Vysadili jsme novou alej v Praze Kolovratech

V rámci letošního ročníku Ayming pomáhá jsme ve spolupráci s neziskovou organizací Sazime stromy zasadili 30 stromů v pražské městské části Kolovraty.

 

V pátek 19. října jsme spolu se zástupci velvyslanectví USA v Praze a žáky místní základní školy vysázeli 30 listnatých stromů v Kolovratech. Jednalo se o první etapu nové aleje, čítající celkem 90 stromů, která bude navazovat na vycházkový okruh vedoucí z Kolovrat do Královic. 

Posláním organizace Sázíme stromy z.ú., která akci organizuje, je sázet stromy a keře na místech, která by se jinak nezazelenala. Do sázení zapojuje organizace, firmy, děti, školy, rodiny, místní spolky a znevýhodněné občany. Stromy sází na obecních pozemcích a peníze shání od firem anebo jednotlivců, kteří se rozhodnou podpořit zeleň kolem nás.

Po krátké instruktáži jsme se pustili do práce a po necelých 4 hodinách bylo 30 stromů zasazeno, ochráněno pletivem i zalito. 

Jsme rádi, že náš 25 členný tým pomohl místním obyvatelům za pomoci místních žáků základní školy zahájit výsadbu této aleje, která bude nejen místním obyvatelům sloužit ke krásným vycházkám.