Zavřít

The Food Revolution

An Appetite for change

download
Cover image - The Food Revolution

Žijeme v době potravinové revoluce. A nejde jen o nárůst e-commerce, donáškových služeb, krabičkového stravování a zavádění nových chutí, formátů a módních trendů v rychle se měnícím světě balených potravin. 

I přes tyto zdánlivě nahodilé trendy je tato revoluce mnohem podstatnější a dalekosáhlejší. Pohání ji zásadní změny v technologiích, v přírodním světě i potřeby lidí a celkové množství populace.

Ve vyspělých zemích a mezi rostoucí střední třídou rozvojového světa roste spotřebitelská poptávka po zdravější stravě, včetně alternativ k masu a mléčným výrobkům. Rozkvět inovací v potravinářských technologiích a agritech sektoru umožňuje tento posun a zároveň na něj reaguje. Rozšiřuje trh s rostlinnými alternativami, vytváří novou kategorii laboratorně pěstovaných proteinů a pěstuje udržitelnější způsoby výroby potravin.

Zároveň zde působí dvě další mocné a vzájemně propojené síly. Klimatická nouze a růst populace již nyní testují globální potravinový systém až na kritickou mez. Moderní zemědělství a potravinové řetězce zintenzivňují globální oteplování a vyčerpávají přírodní zdroje. Zvýšení současných výrobních metod k nasycení celosvětové populace s téměř 10 miliardami lidí do roku 2050 by vyžadovalo zdroje o velikosti tří planet Země.

Publikaci v angličtině ze série Ayming Business Insight přináší informace na témata:

  • vzestup organických a rostlinných potravin
  • globální potravinářský a mléčný průmysl
  • maso pěstované v laboratořích
  • hmyzí farmy
  • & mnohem víc!