Zavřít

Zaslání avíza na finanční úřad

Aplikace na přípravu avíza zdarma.

kontrola_aviza_ayming

Oznámení o záměru odečíst od základu daně odpočet na podporu výzkumu a vývoje

Oznámení o záměru nebo tzv. avízo je pro úspěšné využití odpočtu na výzkum a vývoj naprosto zásadní. Bez jeho řádného podání náklady vynaložené na vývojový projekt nebudou uplatnitelné k odpočtu.

Avízo zasílá společnost na finanční úřad zvlášť za každý projekt výzkumu a vývoje, který plánuje v rámci odpočtu na VaV uplatnit (není však povinna následně daný projekt do odpočtu na VaV zahrnout či odpočet na VaV jako celek uplatnit).

Účelem avíza je určit okamžik, od kterého se výdaje vynaložené při realizaci projektu VaV posuzují jako výdaje, které lze zahrnout do odpočtu na VaV. Tímto okamžikem je den podání avíza.

Parametry avíza

  • Avízo musí obsahovat základní identifikační údaje společnosti (název, sídlo, DIČ).
  • Avízo musí obsahovat název projektu VaV vystihující jeho obecné zaměření.
  • Název projektu nesmí být zaměnitelný s jiným projektem.
  • Z názvu projektu v avízu musí být rámcově zřejmé např. jakou činností (oborem, výrobkem) se společnost hodlá zabývat nebo k jakému výsledku výzkumu a vývoje bude v rámci dosahování cíle směřovat atd. (nestačí tedy uvést označení např. prostřednictvím jednotlivých písmen nebo číselného kódu).
  • Název projektu by měl být v českém jazyce.

Pokud byl projekt VaV již zahájen, je možné takový projekt oznámit správci daně (avizovat) i se zpožděním. Znamená to však, že veškeré náklady před zasláním avíza nebude možné do odpočtu na VaV zahrnout.

Vzor avíza si můžete stáhnout zde.

Potřebujete s přípravou avíza pomoct?

Stačí vyplnit formulář níže a Ayming Vám zašle správně připravený dokument. Ayming dbá na zabezpečení Vašich dat dle přísných IT standardů. Vaše data jsou u nás vždy v bezpečí.

Avizujte Váš projekt na finanční úřad správně!

Vyzkoušejte aplikaci Ayming

Příprava oznámení o záměru odečíst od základu daně odpočet na VaV (tzv. avízo).

Zadejte prosím níže požadované údaje a avízo připravené k podání na finanční úřad od nás dostanete do 24 hodin od zaslání.

  • Max. file size: 24 MB.
    Máte-li přílohu, můžete ji nahrát. Akceptujeme soubor ve formátu jpg, png, tif, pdf, doc, docx, xls, xlsx.