Zavřít

Příručka The Benchmark

Experti na odpočet na výzkum a vývoj > Aktuality > Aktuality > Ayming vydává nejnovější příručku The Benchmark – pro snadné porovnání mezinárodních daňových zvýhodnění na výzkum a vývoj
Aktuality
25 března, 2021

Manuál The Benchmark vychází již 4. vydání. Tato příručka nabízí jednoduchý a efektivní nástroj pro srovnání mezinárodních podmínek výzkumu a vývoje. Obsahuje jednotlivé profily a přehledy 15 zemí světa.

Společnost Ayming využívá svou globální expertízu v oblasti daní výzkumu a vývoje a každý rok vydává tento nezávislý přehled daňových zvýhodnění – The Benchmark. Na světě neexistují dva naprosto totožné daňové režimy na podporu výzkumu a vývoje a proto prověření relevantních informací vyžaduje podrobnou analýzu a znalost mnoha legislativních dokumentů. The Benchmark poskytuje firmám jednoduchý informativní a rychlý přehled mezinárodních daňových režimů na podporu VaV.

The Benchmark byl aktualizován mezinárodními experty Ayming v oblasti daní ve výzkumu a vývoji a obsahuje několik srovnávacích ukazatelů, které charakterizují jednotlivé daňové režimy podle dvou klíčových metrik: Štědrost systému (Generosity of the scheme) a Jednoduchost uplatnění (Ease of Application). Mezinárodní daňové režimy se průběžně vyvíjejí, takže Ayming tuto příručku minimum.
Aktuální vydání z roku 2021 zahrnuje nově také daňové zvýhodnění na výzkum a vývoj v Německu, kde se tento daňový režim spustil v minulém roce. Jednoduchý grafický přehled umožňuje snadno a rychle pochopit komplexní metodologii a přímo srovnávat podmínky v jednotlivých státech.

Martin Hook, Managing Director Ayming UK:

„Firmy i vlády poznávají výhody posilování investic do výzkumu a vývoje. Pokud se společnost rozhodne investovat do projektu VaV, musí si vybrat lokalitu, která nejlépe odpovídá jejím potřebám. Ale proces porovnávání daňových podmínek může trvat dlouho. Pro firmy může být také komplikované pochopit klíčové informace ohledně daňových režimů VaV v jiných zemích. The Benchmark nabízí řešení. Když jsme The Benchmark před čtyřmi lety představovali, měli jsme jasný cíl – zjednodušit firmám procesy posilující jejich investice do VaV a zvýšit jejich jistotu, že získávají maximum z daňových zvýhodnění na celém světě. Jsme rádi, že Benchmark pro ně funguje.“

The Benchmark Vám pomůže zodpovědět klíčové otázky v jednotlivých zemích, jako např .:

  • Je možné uplatnit VaV původem z jiné země?
  • Musí se VaV provádět v dané zemi?
  • Kolik předchozích účetních období lze uplatnit?
  • Je požadováno předschválení?
  • Jsou k dispozici i další daňová zvýhodnění?

The Benchmark stahujte zde

Chcete si pustit naš webinár o tomto nástroji v angličtině?

Stačí vyplnit tento formulář

Benchmark 2021 Webinář ENG

Zadejte své údaje a můžete si přehrát náš webinář k The Benchmark 2021 v angličtině

The Benchmark stahujte zde

Chcete si pustit náš webinář o tomto nástroji v angličtině?

Stačí vyplnit tento formulář

Benchmark 2021 Webinář ENG

Zadejte své údaje a můžete si přehrát náš webinář k The Benchmark 2021 v angličtině