Zavřít

HR a Office Manager Ayming

Experti na odpočet na výzkum a vývoj > Aktuality > Aktuality > Nikola Vaňková – HR & Office Manager a jejích 8 let v Ayming
Aktuality
4 srpna, 2023

Nikola Vaňková už prošla s Ayming dlouhou cestu. Podporuje všechny členy týmu, aby se nemuseli starat o běžné organizační záležitosti, a zároveň vybírá a doplňuje tým tak, aby se všichni cítili dobře a ve společnosti fungovala příjemná atmosféra.     

Řekni nám něco o sobě v pár větách

Je mi 38 let a mohu se označit za přátelskou a upřímnou osobu. Momentálně se co nejvíc snažím věnovat svoji malé dceři (na rok jsem si odskočila na mateřskou dovolenou) a do toho pracuji v Ayming na plný úvazek. Někdy je to docela challenge, ale když se nastaví mysl tím správným směrem, tak se zjistí, že nic není nemožné.

Jak dlouho pracuješ v Ayming a co Tě do firmy přivedlo?

V Ayming pracuji od listopadu 2015, takže nějaký rok už to je 😊. Přivedla mě sem pozice Office Managera, kterou jsem již zastávala v předešlých zaměstnáních. V tu dobu jsme si vybírala mezi pozicí v Ayming a podobnou ve velkém korporátu a dala jsem na svůj instinkt. Ayming mě zaujala tím, čím se zabývá, ta podstata se mi líbila – práce Ayming má přínos i pro ostatní.

Co Tě na práci Office a HR manažera v Ayming baví nejvíce a co nejméně?

Tak Office Management mě baví svou různorodostí. Samozřejmě se tam najdou i stereotypní úkoly, jako je zpracování docházky, posílání plateb atd., ale taky se člověk dostane k organizačním záležitostem typu stěhování, teambuilding, společných snídaní, správa vozového parku a mnoho dalšího. Líbí se mi, že na této pozice máte přehled o celé firmě, jste pravou rukou vedení a máte dost velkou zodpovědnost. Zkrátka pod Office managera spadá někdy všechno.

Na pozici HR jsem kratší dobu, nicméně mohu říct, že nejvíc mě baví, že se potkám se spousty lidmi z různých odvětví, s různými zkušenostmi, s různými osobními/profesními příběhy. Já osobně jsem dost empatický člověk, a to je, dle mého, dost důležité. Výhodou je i právě moje praxe Office Managera, protože vím, jak to u nás funguje a jakého kandidáta do týmu potřebujeme. Snažím se si s každým kandidátem dobře popovídat, z toho se už dost pozná, jaký typ člověka to je 😊.

Na jaký pracovní úspěch nebo výsledek jsi nejvíce hrdá?

Jsem hrdá na to, že můžu být součástí firmy jako je Ayming. Mám kolem skvělé kolegy, nadřízeného, který motivuje a vyjde vstříc. Líbí se mi vize Ayming jako taková a že myslí na budoucnost planety a něco pro to dělá. Líbí se mi, že pomáháme firmám vyvíjet to, co bude pro další generace přínosem.

Ze své zkušenosti HR, poraď čerstvým absolventům, jak se dobře připravit na jejich první pracovní pohovor. Na co nezapomenout, čeho se vyvarovat?

Určitě bych doporučila tři pro mě klíčové body.

  1. Být k sobě i k zaměstnavateli upřímný a vědět co chci
  2. Přijít na schůzku včas
  3. Pevný a sebejistý stisk ruky při podání je základ

Opravdu je důležité se na pohovor připravit – zjistit si o firmě údaje, připravit si otázky k dané pozici. Pro mě to znamená, že kandidát má opravdu o pozici zájem a myslí to vážně.

Jaké pozice aktuálně v Ayming obsazujete a jaké předpoklady musí uchazeči splňovat?

Momentálně se potýkáme s nedostatkem kandidátů na pozici Sales Marketing Assistant. Je to pozice pro absolventy, kteří mají ambice se v budoucnu věnovat obchodu nebo marketingu. My nabízíme komplexní zaškolení na danou pozici a z toho následně vyplývající praxi pro kandidáta. Tato pozice je různorodá a nechápu, proč se nám zatím nedaří ji obsadit. Ale věřím, že se to brzy změní. Ideální kandidát nemusí mít zkušenosti ale předpoklady. Nejdůležitější je ochota se učit nové věci, proaktivita a nadšení 😊.

Druhou pozicí, kterou aktuálně obsazujeme je Business Developer. Potřebujeme doplnit stávající tým o obchodníka již se zkušenostmi. Ale jak jsem zmínila výše, i u této pozice je důležité nadšení, učenlivost a v neposlední řadě obchodní spirit.

V Ayming si zakládáme na osobním přístupu ke každému zaměstnanci a máme velmi přátelskou neformální firemní kulturu. I z tohoto hlediska jsou kandidáti posuzování.

Nabízí Ayming také praxi pro studenty VŠ?

Ano, nabízí. Například teď se nám podařilo obsadit dvě juniorské pozice do týmu konzultantů. Každý juniorský kandidát má možnost se rozvíjet dál a ten prostor k rozvoji dostane každý. Buď ho využije, nebo jde o „dům dál.“ Získá tak plnohodnotnou praxi z mezinárodní poradenské společnosti, a to už je pak fajn mít v CV. U těchto pozic neočekáváme, že s námi kandidáti zůstanou roky, i když máme jednoho kolegu, který začal před 5 lety na juniorské pozici jako podpora pro senior konzultanty a nyní je sám seniorem konzultantem. Takže i tak se dá budovat kariéra v Ayming.

Proč by se, dle tvého názoru, měli kandidáti ucházet o pozici v Ayming?

Už jsem to trochu naťukla v předešlých otázkách. Dle mého je Ayming úspěšně fungující stabilní mezinárodní firma, která si zakládá na profesionálně poskytnutých službách klientovi. Každá firma, co se věnuje výzkumu a vývoji, si zaslouží podporu a my ji poskytujeme svými experty z řad konzultantů, daňových expertů a v neposlední řadě obchodních manažerů, kteří firmu osloví a nabídnou jí naše služby.  Pro potenciálního kandidáta z toho plyne, že se má od nás opravdu co naučit a stát se expertem ve svém oboru. Nabízíme každému novému kolegovi zaškolení do problematiky, osobní přístup, a hlavně volnost a možnost uplatňovat svoje nápady. Nejsme korporátní firma a ani nechceme být. Zakládáme si na tom, aby se zaměstnanci cítili v týmu dobře – a to jak v kanceláři, tak i mimo ní.

Říká se, že každý HR má svoji oblíbenou otázku, kterou klade na každém pohovoru. Máš takovou i ty? A prozradíš nám ji?

Tady asi trochu zklamu, ale nemám :-D. Nemám ráda typické klišé otázky na pohovorech (typu „kde se vidíte za 5 let?“). Nejsou mi blízké. Ráda si s každým kandidátem promluvím jak o jeho profesním životě, tak i o tom osobním. Snažím se člověka vnímat z té lidské stránky, naslouchat a následně zhodnotit. Ne vždy se mi to podaří, ale to je prostě život – nejsme neomylní.

Jak ráda trávíš volný čas? Co jsou tvé koníčky? Jak relaxuješ?

Snažím se být aktivní a doufám, že se mi to daří. Mám dvouletou dceru a tak se opravdu nenudím. Ráda s ní trávím čas v přírodě na procházkách, jezdíme spolu na kole. Do toho se věnuji svým welsh corgi psům, sem tam si přečalouním sedačku (to je takové moje malé hobby) nebo mě baví malovat podle čísel. Jsem ráda kreativní – je to trochu „odpočinek“ od toho, čemu se věnuji v Ayming. V posledních letech se věnuji organizaci Corgi Race Cup (psí závody plemene Corgi), která je úzce spjatá s moji chovatelskou zálibou.

Nikola je aktivní na LinkedInu – propojte se Spojte se na LinkedIn

Zobrazit komentáře

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *