Zavřít

Ayming OPEN 2023

Experti na odpočet na výzkum a vývoj > Aktuality > Aktuality > Ayming OPEN 2023 – to nám doporučil sám Picasso!

Už Picasso říkal, že není důležité dělat věci, které umíme, ale ty, které neumíme. A tak jsme se po mnoha letech úspěšných eventů pro naše klienty v podobě divadelních představení rozhodli tento rok zorganizovat akci úplně jinou. Turnaj Ayming OPEN 2023 (nultý ročník) v nohejbalu, tenisové čtyřhře a beachvolejbalu. My v Ayming máme pár nadaných sportovců, to ano, ale organizace sportovní akce pro nás byla úplnou novinkou. Zvláště, když jsme se rozhodli vše zvládnout bez eventovky, jen vlastními silami. Aby to mělo autentickou atmosféru. Aby to bylo od nás pro Vás, od Aymerů pro české inovativní firmy.

A jak to dopadlo? Květnové počasí vyšlo na jedničku, asi se k nám přiklonilo štěstí začátečníků. Sportoviště Mrázovka v centru Prahy s krásným výhledem se s počasím skvěle doplňovalo. Celý den provázel akci výborný Stanislav Bartůšek, legenda sportovní redakce České televize, vynikající triatlonista a v současné doby také tvůrce pořadu Cyklotoulky. Občerstvení doplněné o domácí výrobky maminky provozovatele areálu a delikatesy z udírny dodaly potřebnou energii. Vynikající mok z branického pivovaru Moucha s perfektním řízem se postaral o dodržení pitného režimu a také o neformální atmosféru.

A říz měl i samotný sportovní turnaj. Naši klienti postavili nejen týmy ambiciózní, ale i týmy především rozdávající radost. Vyrobily si dresy a některé týmy před turnajem evidentně potrénovaly. Diskuze nad pravidly probíhala v přátelském duchu, stejně jako občasná polemika o stopách po míči v prachu antuky. Pokud některému firemnímu týmu chyběli hráči do potřebného počtu, doplnili jsme je z řad Aymerů nebo si hráče vypůjčily i firmy navzájem. Tento model chceme udržet i do příštích ročníků, akci to dodalo sounáležitou atmosféru, ale potřebná sportovní soutěživost byla zachována.

Abychom dostáli formálním povinnostem (byť o sportovní výsledky nešlo v první řadě), uvádíme vítěze jednotlivých sportů:

V nohejbale se ve finále utkal tým Saab Czech s.r.o. s týmem BENEŠ a LÁT a.s. Po tuhém boji (a bohužel také zranění klíčového hráče v týmu Saab) a velmi kvalitním výkonu hráčů BaL na síti zvítězil tým BENEŠ a Lát a.s. Mimochodem doplněný o jednoho z Aymerů!

V beach volejbale se ve finále utkal tým CPI Group, a.s. s týmem Pento, spol. s r.o. a velmi kvalitní volejbal nakonec přinesl vítězství sehranému týmu Pento, spol. s r.o.

V tenisové čtyřhře se utkal tým Ayming (aka „Třetí podání“) s kombinovaným týmem společnosti Vápenka Čertovy schody a.s. a BENEŠ a LÁT a.s. (alias „Tmaňské čertice“). Z vítězství se nakonec mohl radovat tým Tmaňských čertic, vedený kapitánkou společnosti Vápenka Čertovy schody a.s.

Následující tombola bez věcných, ale ihned realizovaných cen (např. „jednorázové právo úplně a navždy a do křoví zakopnout či odpálit jeden z turnajových míčů“) celou akci v příjemné společenské atmosféře zakončila. Někteří z účastníků ještě zůstali, i vzhledem k teplému počasí a dostatečné nabídce nápojů, do pozdních nočních hodin.

Děkujeme všem za účast, kvalitní sportovní výkony a úsměvy. Příjemný den na krásném místě založil tradici. Už na podzim začneme s přípravou dalšího ročníku.

Těšíme se na Vás.