Zavřít

International Innovation Barometer 2020

Unikátní mezinárodní průzkum v inovacích. Komplexní a přehledný pohled na největší výzvy a příležitosti, kterým čelí odborníci v oblasti výzkumu a vývoje a financí po celém světě.

download
Cover image - International Innovation Barometer 2020

Výhled pro inovace byl slibný

V roce 2019 provedla společnost Ayming podrobný průzkum vedoucích pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje. Vyzpovídali jsme více než 300 finančních ředitelů, vrcholových manažerů a majitelů firem ve 12 zemích po celém světě. Studii International Innovation Barometer 2020 jsme vydali v roce 2020 a v České republice ji plánovali zveřejnit v půlce března. Všichni víme, co se v tu dobu přihodilo…

I když je tedy výsledky nutné brát v kontextu před krizí s pandemií Covid-19, pevně věříme, že informační hodnotu naše studie má i nyní. Např. jako srovnání pohledu inovativních firem ze zahraničí oproti ČR. Jsme přesvědčeni, že současná nelehká situace světové ekonomiky ještě zvýrazní potřebu větší podpory zavádění inovací napříč odvětvími. Navíc už na podzim chystáme nový díl, který nabídne velmi zajímavý a cenný vhled do úplně jiného stavu ekonomiky.


Klíčové výstupy

Naše zjištění odhalila významné rozdíly mezi jednotlivými státy, mezi odvětvími a dokonce i mezi pracovními pozicemi. Objevily se však jasné trendy.

Výdaje na výzkum a vývoj (VaV) rostly celosvětově. Ve stále dynamičtější a rychle se rozvíjející světové ekonomice se vyvíjely tržní podmínky a neustále existovala poptávka po nových produktech, nových službách a aktualizovaných obchodních modelech. Je proto nezbytné, aby firmy dnešního světa zvyšovaly svou konkurenceschopnost.

83 %
business lídrů bylo spokojeno se současnou úrovní VaV

49 %
organizací financovalo výzkum a vývoj ze svých zdrojů

 

Talentovaní zaměstnanci jsou pro oblast výzkumu a vývoje naprosto klíčoví. Firmy nemohou financovat své vývojové aktivity, pokud nejdřív nedokážou přilákat a získat správné lidi.
Kristína Šumichrastová, Managing Director, Ayming ČR & Slovensko

 

75 %
firem očekávalo nárůst rozpočtu pro výzkum a vývoj

 

Metodologie

Tento podrobný průzkum provedl Ayming mezi 300 vedoucích pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje, finančních ředitelů, vrcholových manažerů a majitelů podniků v následujících zemích: Belgie, Kanada, Česká republika, Francie, Irsko, Itálie, Polsko, Portugalsko, Slovensko, Španělsko, Spojené království a USA.

Získejte unikátní přehled ještě dnes

Stáhněte si studii Ayming International Innovation Barometer 2020 v anglickém originále. Stačí jen vyplnit formulář vpravo a objeví se odkaz na stažení.