Zavřít

Novela odpočtů na VaV

Experti na odpočet na výzkum a vývoj > Aktuality > Aktuality > Praktický návod k přechodnému ustanovení novely odpočtů na VaV
Aktuality
13 srpna, 2019

Nedávno přijatá novela Zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů v platném znění (ZDP), o které jsme Vás informovali, připravila návrhy změn, které mají přinést zjednodušení a vyjasnění v uplatňování daňových odpočtů na výzkum a vývoj.

V Ostravě a Brně se poté konaly tematické konference, jež ale ukázaly, že firmy nemají vždy jasno, kdy se řídit starou legislativní úpravou a kdy mohou využít změny obsažené v novele.

Proto se Generální finanční ředitelství a Svaz průmyslu a obchodu ČR rozhodly vydat upřesňující instrukce, které mají situaci zpřehlednit.

Poplatník si může vybrat daňový režim odpočtu u projektů výzkumu a vývoje zahájených ve zdaňovacím období nebo v období, za které se podává daňové přiznání, která započala před nabytím účinnosti novely ZDP, a která nebyla do data nabytí účinnosti novely ZDP ukončena.

Stáhněte si oficiální dokument se dvěma schématy.

V případě dotazů jsme Vám vždy plně k dispozici. Ayming Vám rád poskytne veškerou podporu a součinnost pro efektivní implementaci legislativních změn týkajících se odpočtu na podporu VaV.

Zobrazit komentáře

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *