Vyberte web Vaší země
Zavřít

Důležité – Lhůty ke schválení projektové dokumentace

Experti na odpočet na výzkum a vývoj a dotace pro firmy > Aktuality > Aktuality > Důležité – Lhůty ke schválení projektové dokumentace
Aktuality
18 března, 2020

POZOR: Projektová dokumentace k uplatnění odpočtu na VaV musí být schválena i přes vyhlášené úlevy kvůli situaci s COVID-19 nejpozději ve lhůtě k podání řádného daňového přiznání!

Bez ohledu na Ministerstvem financí ohlášeném prominutí sankcí za opožděné podání daňového přiznání (fakticky možnost podání DP bez sankcí až do 1.7. 2020) musí poplatník zpracovat a schválit Projektovou dokumentaci dle §34c zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmu nejpozději v termínu stanoveném platnou legislativou.

Tedy v termínu řádného daňového přiznání. Pro poplatníka, který daňové přiznání podává například v řádném termínu k 1. 4. 2020 to znamená, že Projektovou dokumentaci musí schválit osoba oprávněná jednat za společnost nejpozději do 1.4. 2020. A to i přes to, že daňové přiznání podá po této lhůtě.

Úleva má vliv pouze na neudělení sankce, zatímco odpočet na výzkum a vývoj by v případě pozdního schválení Projektového dokumentace v tuto chvíli nesplnil základní legislativní podmínku.

  • Situaci bedlivě monitorujeme a budeme Vás o ní průběžně informovat.

Přidejte si Ayming na LinkedIn pro nejaktuálnější zprávy!

Máte další dotazy? Jsme tu pro Vás

Zobrazit komentáře

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *