Zavřít

5 důvodů proč nezmeškat poslední výzvu programu Potenciál: stále je připravena 1 miliarda Kč

Experti na odpočet na výzkum a vývoj a dotace pro firmy > Aktuality > Aktuality > 5 důvodů proč nezmeškat poslední výzvu programu Potenciál: stále je připravena 1 miliarda Kč
Aktuality
22 června, 2021

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), zahájil v polovině června příjem žádostí o dotace v poslední výzvě programu podpory Potenciál. Pro žadatele je připraveno celkem 1 miliard korun.
Přinášíme Vám 5 klíčových důvodů, proč se touto dotační příležitostí zabývat právě nyní. Příjem žádostí běží jen do konce srpna.

1 Tlak na distribuci financí

Na jaře přišla nečekaná informace o opětovném vyhlášení nejpopulárnějších dotačních programů, které jsou českými podnikateli hojně čerpány a v uplynulých letech díky nim bylo možné financovat výzkum a vývoj, investice do výroby nebo třeba testovací centra a laboratoře. Vyhlášení programu bylo spíše překvapivé a značí tlak ze strany MPO na distribuci financí.

2 Známé a prověřené programy

Všechny vyhlášené dotační programy jsou již léty prověřené a známé jak firmám, tak dotačním agenturám. Z toho důvodu si je již obě strany dostatečně osahaly. Společnosti, které v uplynulých letech žádaly a úspěšně financovaly své investice, stejně tak i naši dotační specialisté Ayming, kteří se s programy detailně seznámili v uplynulých letech a nyní programy důkladně znají a v případě kvalitního projektu jsou schopni garantovat nejvyšší kvalitu dotační žádosti.

3 Jistota podmínek

Ačkoliv nás pravděpodobně na podzim čeká nový dotační program OP TAK, termíny vyhlášení dalších výzev jsou pro tuto chvíli neznámé a lze důvodně pociťovat jistou nejistotu, zda se vše stihne připravit a administrovat tak, abychom nové dotační programy mohli využívat co nejdříve. Dodatečné výzvy v rámci programu OP PIK slibují jistotu, známé prostředí a možnosti, se kterými lze pracovat již dnes.

4 Výběrová řízení

Další drobnou „úlevou“, která do dotací přišla již v roce 2019, je změna ve výběrových řízeních. Dříve bylo nutné soutěžit všechny položky nad 500 tis. Kč, nyní tato povinnost připadá až na hranici 2 mil. Kč.

5 Čas

Posledním faktorem, který by měl být klíčový pro Vaše manažerské rozhodnutí je čas – výzvy jsou vyhlašovány nyní a pro kvalitní zpracování dotační žádosti je nutné začít na projektu pracovat co nejdříve. Kvalitně zpracovaná dotační žádost je naprosto klíčová pro úspěšné schválení financování.

Proč řešit dotace s Ayming

12 let
know-how a působení na českém trhu

Zajímají Vás konkrétní možnosti Vaší firmy? Chcete se zeptat či poradit?

Spojte se s dotačními specialisty Ayming

 

Program Potenciál:

Výše dotace a míra podpory:

  • 50 % způsobilých výdajů
  • 2 až 100 mil. Kč

Způsobilé výdaje

  • nové technologie, hardware, software a další
  • stavební rekonstrukce a vybavení center průmyslového výzkumu či VaV center

Datum zahájení příjmu žádostí

  • 15. června 2021

Datum ukončení příjmu žádostí

  • 26. srpna 2021

Žádejte o dotace s odborníky Ayming

98 %
úspěšnost podaných žádostí

 

Zajímají Vás konkrétní možnosti Vaší firmy? Chcete se zeptat či poradit?

Spojte se s dotačními specialisty Ayming

Zobrazit komentáře

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *