Zavřít

Dotační výzva - Potenciál

Experti na odpočet na výzkum a vývoj > Aktuality > Aktuality > 5 důvodů proč nezmeškat poslední výzvu programu Potenciál: stále je připravena 1 miliarda Kč
Aktuality
22 června, 2021

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), zahájil v polovině června příjem žádostí o dotace v poslední výzvě programu podpory Potenciál. Pro žadatele je připraveno celkem 1 miliard korun.
Přinášíme Vám 5 klíčových důvodů, proč se touto dotační příležitostí zabývat právě nyní. Příjem žádostí běží jen do konce srpna.

1. Tlak na distribuci financí

Na jaře přišla nečekaná informace o opětovném vyhlášení nejpopulárnějších dotačních programů, které jsou českými podnikateli hojně čerpány a v uplynulých letech díky nim bylo možné financovat výzkum a vývoj, investice do výroby nebo třeba testovací centra a laboratoře. Vyhlášení programu bylo spíše překvapivé a značí tlak ze strany MPO na distribuci financí.

2. Známé a prověřené programy

Všechny vyhlášené dotační programy jsou již léty prověřené a známé jak firmám, tak dotačním agenturám. Z toho důvodu si je již obě strany dostatečně osahaly. Společnosti, které v uplynulých letech žádaly a úspěšně financovaly své investice, stejně tak i naši dotační specialisté Ayming, kteří se s programy detailně seznámili v uplynulých letech a nyní programy důkladně znají a v případě kvalitního projektu jsou schopni garantovat nejvyšší kvalitu dotační žádosti.

3. Jistota podmínek

Ačkoliv nás pravděpodobně na podzim čeká nový dotační program OP TAK, termíny vyhlášení dalších výzev jsou pro tuto chvíli neznámé a lze důvodně pociťovat jistou nejistotu, zda se vše stihne připravit a administrovat tak, abychom nové dotační programy mohli využívat co nejdříve. Dodatečné výzvy v rámci programu OP PIK slibují jistotu, známé prostředí a možnosti, se kterými lze pracovat již dnes.

4. Výběrová řízení

Další drobnou „úlevou“, která do dotací přišla již v roce 2019, je změna ve výběrových řízeních. Dříve bylo nutné soutěžit všechny položky nad 500 tis. Kč, nyní tato povinnost připadá až na hranici 2 mil. Kč.

5. Čas

Posledním faktorem, který by měl být klíčový pro Vaše manažerské rozhodnutí je čas – výzvy jsou vyhlašovány nyní a pro kvalitní zpracování dotační žádosti je nutné začít na projektu pracovat co nejdříve. Kvalitně zpracovaná dotační žádost je naprosto klíčová pro úspěšné schválení financování.

Proč řešit dotace s Ayming

12 let
know-how a působení na českém trhu

Zajímají Vás konkrétní možnosti Vaší firmy? Chcete se zeptat či poradit?

Spojte se s dotačními specialisty Ayming

 

Program Potenciál:

Výše dotace a míra podpory:

  • 50 % způsobilých výdajů
  • 2 až 100 mil. Kč

Způsobilé výdaje

  • nové technologie, hardware, software a další
  • stavební rekonstrukce a vybavení center průmyslového výzkumu či VaV center

Datum zahájení příjmu žádostí

  • 15. června 2021

Datum ukončení příjmu žádostí

  • 26. srpna 2021

Žádejte o dotace s odborníky Ayming

98 %
úspěšnost podaných žádostí

 

Zajímají Vás konkrétní možnosti Vaší firmy? Chcete se zeptat či poradit?

Spojte se s dotačními specialisty Ayming

Zobrazit komentáře

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *