Zavřít

Transferové ceny - rekordní doměrky daní

Experti na odpočet na výzkum a vývoj > Aktuality > Aktuality > Finanční správa doměřila rekordní daně v rámci kontroly Transferových cen
Aktuality
3 června, 2021

Nejnovější data Finanční správy potvrzují razantní zvýšení doměrků daní z příjmů firmám s mezinárodním propojením. Problematika transferových cen je celosvětově vnímána jako vysoce riziková oblast a je na ní zaměřena kontrolních finančních úřadů všech evropských zemí. Cílem častějších kontrol transferových (převodních) cen je podle generální ředitelky GFŘ Tatjany Richterové zabránit možnému odlivu zisků prostřednictvím transakcí mezi spojenými osobami.

Kontroly se zvyšují a s nimi i doměrky daní

Finanční správa v roce 2020 provedla 249 kontrol zaměřených na převodní ceny mezi spojenými osobami, což přineslo dodatečné doměření daně z příjmů ve výši 1,4 mld. Kč a zvýšení daňového základu kontrolovaných subjektů o 7,9 mld. Kč. Viz. zdroj.

Daňové kontroly na tuto problematiku jsou stále častější a náročnější a lze říci, že pro finanční správu je toto téma stále atraktivnější. Nemít ke stanovené převodní ceně správnou aktuální a průkaznou dokumentaci nebo dokonce nemít dokumentaci žádnou je pro každou firmu a odpovědné manažery vážným daňovým rizikem.

Máte hodinku času ve čtvrtek 30. září?

Připojte se na náš webinář o Transferových cenách

Ayming disponuje v oblasti transferových cen pokročilou expertízou a týmem specialistů. Firmám poskytuje komplexní poradenství v případě, ať už firma řeší transferové ceny či potřebuje svůj přístup a dokumentaci aktualizovat či prověřit správnost dříve provedeného nastavení ceny.

Neváhejte nás kontaktovat, rádi se s Vámi spojíme.

Zobrazit komentáře

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *