Zavřít

Odpočet na podporu výzkumu a vývoje 2019

Experti na odpočet na výzkum a vývoj > Aktuality > Aktuality > Odpočet na podporu výzkumu a vývoje v roce 2019
Aktuality
5 února, 2019

Legislativní změny v odpočtu na výzkum a vývoj, byly v rámci tzv. „daňového balíčku“ na konci roku 2018 schváleny poslaneckou sněmovnou. Poplatník tak může nově připravit dokumentaci k projektu až k daňovému přiznání, nikoliv před zahájením projektu. Současně je ale povinen oznámit uplatňování odpočtu na VaV předem.

Schváleny jsou ještě některé další drobné změny, které poplatníkům využívání odpočtu na VaV usnadní. Pracovní skupina při Úřadu vlády, ve které Ayming zastupuje zájmy podnikatelů, však bude ve své práci pokračovat dále.

Plánují se odborné semináře, protože legislativu je nutné vysvětlit a uvést do praxe. Současně Rada pro výzkum, vývoj a inovace deklarovala strategický význam odpočtu na výzkum a vývoj pro dosažení hranice 3% HDP věnovaných na výzkum a vývoj. Odpočet je považován za hlavní nástroj k dosažení tohoto cíle nejpozději do roku 2030.

Předpokládat tak lze až pětinásobné zvýšení objemu uplatňovaných nákladů na výzkum a vývoj. Počet firem, které by tuto podporu využívaly, by se tak mohl zvýšit až na 10 tisíc.

Zobrazit komentáře

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *