Zavřít

Profit and Planet

Ayming Institute
3 března, 2020

Profit and Planet

How Innovation Can Help Build a Better World

Bezmocné vlády

Už více než deset let naléhají vědci na státy, aby provedly zásadní transformaci a vyhnuly se tak velké klimatické katastrofě. Důkazy o rozsáhlém narušení životního prostředí jsou hrozivé  – od plynových masek, které dostávají školáci v Dillí, po lesní požáry v Kalifornii. A přesto se zdá, že naše vlády jsou bezmocné.

Originální pohled

Nová publikace Profit & Planet z Ayming Institute přináší originální pohled a analýzu na téma ekonomické budoucnosti naší planety. Své autorské síly spojili odborníci ze světa inovací, Fabien Mathieu z Ayming a Gilles Vermot Desroches ze společnosti Schneider Electric.

Ztělesnění problému

Průmyslová odvětví se často považují za ztělesnění problému, ale přesto jsou naší nejlepší nadějí. Mathieu a Desroches v knize Profit & Planet argumentují, že jediným realistickým způsobem, jak čelit environmentálním výzvám, je podpora podnikatelských inovací. Svou analýzu staví na neotřelé myšlence: nemusíme si vybírat mezi ziskem a budoucností planety. Naopak, chytře aplikovaná ziskovost podniků může naši planetu zachránit.

Měření výkonnosti už dnes není jen finanční. Je třeba inovovat vytvářením kapitalismu založeného na hodnotách: udržitelný dopad inovačních projektů se stává hodnotícím kritériem, které nakonec trhy uznají.

Změny a nástroje

Autoři se zasazují o technologické změny, aby se firmy staly udržitelnější a ohleduplnější k našemu životnímu prostředí. Investice do udržitelného rozvoje jsou podle nich v dlouhodobém horizontu jediným možným způsobem, jak mohou podniky zachovat svoji ziskovost a pokračovat v růstu.

Obnovitelné zdroje energie, snižování spotřeby pomocí umělé inteligence, recyklace odpadu díky vzniku oběhové ekonomiky … existuje mnoho řešení, jak překonat současnou patovou situaci.

Výzva v této knize se týká nás všech. Protože v konečném důsledku nejde jen o ekonomické subjekty, ale o planetu a její obyvatele – zkrátka o budoucnost nás všech.

Krátký rozhovor se spoluautorem, Fabienem Mathieu:

Hlavní témata:

  • Nemusíme si vybírat mezi ziskem a budoucností planety.
  • Změna nastane prostřednictvím inovací.
  • Udržitelná odpovědnost je pro společnosti jediným způsobem, jak si zachovat ziskovost a dále růst.
  • Je třeba přehodnotit kapitalismus založený na hodnotách.
  • Můžeme podporovat lídry v celém hodnotovém řetězci jejich inovací.

Autoři

Fabien Mathieu – ředitel financí, inovací a operací v Aymingu

Gilles Vermot Desroches – ředitel udržitelného rozvoje ve společnosti Schneider Electric

Ayming Institute je think tank a inovační laboratoř skupiny Ayming. Pod jedinou značkou spojuje všechny znalosti s vysokou přidanou hodnotou. Produkují je experti pro přemýšlení o výkonnosti zítřka, ve prospěch všech hospodářských subjektů a firemních strategií.

 

Profit and Planet

How Innovation Can Help Build a Better World

  • Fabien Mathieu, Gilles Vermot Desroches
  • Počet stran: 134
  • Jazyk: angličtina
  • Vazba: paperback

Máte o knihu zájem? Kontaktujte nás.

Můžete si ji také objednat na Amazonu.

Zobrazit komentáře

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *