Zavřít

Ayming pomáhá

Experti na odpočet na výzkum a vývoj > Aktuality > Aktuality > Ayming pomáhá – letos v Dětském domově Dolní Počernice
Aktuality
23 října, 2023

Ne každé dítě má to štěstí, že vyrůstá v rodině. Důvody, proč tomu tak je, necháme jiným, ale bohužel, je jich stále hodně.

Společnost Ayming se v rámci projektu AYMING POMÁHÁ rozhodla věnovat letošní 1 den nezištné pomoci Dětskému domovu v Dolních Počernicích a naše poděkování patří panu řediteli Martinovi Lněničkovi, který nám tuto akci umožnil.

Na místě se nás nejprve ujala paní vychovatelka Petra Handlová a díky ní jsme se měli možnost seznámit se životem dětí, kteří v domově pobývají. A věřte nám, dělají tady maximum, aby se děti cítily jako v rodinách. 6-8 dětí spolu s vychovatelem žije v oddělených rodinných skupinách a nastavený systém co nejvíc přizpůsobují systému fungování v rodinách – ať je to společné nakupování, vaření, učení i uklízení a samozřejmě přizpůsobování se samy sobě navzájem. To děti připravuje na reálný život.

Pak nás předala panu Petrovi Fišerovi, který se stará o technické záležitosti domova a ten už se postaral o to, abychom měli co dělat.

DD Dolní Počernice sídlí v krásných prostorách zámečku a jeho součástí je i zahrada. A protože celé dny je naším pracovištěm kancelář, rádi jsme počítače vyměnili za pracovní rukavice, hrábě, motyky a kolečka a pustili se do jejího zvelebení od nahromaděného materiálu. Rozebrali jsme i staré lavičky a uklidili cihly, shrabali staré listí. A na závěr si společně opekli buřty, abychom se v rámci týmového ducha odměnili.

Věříme, že v nově odkrytých koutech zahrady si to děti pořádně užijí.

Zobrazit komentáře

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *