Zavřít

Odpočet na výzkum a vývoj

Experti na odpočet na výzkum a vývoj > Aktuality > Aktuality > Ayming uspořádal seminář o odpočtu na VaV u daňového poradce, společnosti LTA Tax
Aktuality
28 ledna, 2020

Na pozvání daňové a právní poradenské společnosti LTA Tax jsme v jejím sídle společně uspořádali interaktivní seminář Ayming na téma daňový odpočet na výzkum a vývoj.

Robert Koleňák, jednatel LTA Tax: „Daňový poradce si poradí s ekonomickým aspektem odpočtu na výzkum a vývoj. Rozumět technické stránce u specifických projektů je pro něj často složité. Z toho důvodu je pro nás technická expertíza lidí z oboru, jako je Ayming, tak přínosná a důležitá.“

Svou dlouholetou zkušenost s odpočtem na VaV sdílel s přítomnými zástupci firem z nejrůznějších oborů, Senior Business Developer Ayming, Miloslav Soukup: „VaV aktivitám se nevěnují pouze špičkoví vědci, kteří tvoří mezinárodně unikátní řešení, ale často i „běžné“ společnosti. Proto odpočet na výzkum a vývoj vnímám jako opravdu užitečný nástroj financování inovací a zvyšování konkurenceschopnosti. Šířit jeho povědomí mezi firmami v celém Česku mě baví a vidím v tom smysl.

K odpočtu je však nutné přistoupit svědomitě, uplatňovat skutečně vývojové projekty, zpracovat precizně veškerou zákonem stanovenou dokumentaci, ideálně i něco navíc. A být připraveni na možnou kontrolu ze strany finančního úřadu. Tento přístup máme i my v Ayming a rádi pomáháme firmám s uplatňováním odpočtu na výzkum a vývoj a s jeho obhajobou.“

Semináře se zúčastnili finanční ředitelé, jednatelé společností a lidé z controllingu z různých firem. Pestré složení ukazuje, že odpočet na výzkum a vývoj v praxi není jen pro úzkou skupinu podniků a odvětví.

Miloslav Soukup představil odpočet na výzkum a vývoj ze všech zásadních úhlů: historie, definice, uplatnitelné projekty a náklady, typické znaky a také důležité aktuální téma: nová legislativa a její dopady. Poukázal na nejčastější omyly firem při uplatňování odpočtu na VaV.

Know-how Ayming získané díky dlouhodobé spolupráci s klienty je velmi cenné pro firmy, které již odpočet uplatňují, ale i pro firmy uvažující o odpočtu na výzkum a vývoj.
Seminář Ayming zaujal nejen tématem ale i formátem. Už během diskuze byl vidět zájem ze strany zúčastněných a někteří využili také individuální konzultace po konci programu. Proto plánujeme další pokračování v partnerství s LTA Tax.

Měli byste zájem o podobný seminář i ve vaší firmě?

Zobrazit komentáře

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *