Zavřít

Podpora při obhajově odpočtu na VaV

Experti na odpočet na výzkum a vývoj > Aktuality > Aktuality > Podpora při obhajobě odpočtu na VaV před Finančním úřadem a při odvolání k OFŘ
Aktuality
12 května, 2020

Podpora při obhajobě odpočtu na VaV před Finančním úřadem a při odvolání k OFŘ

V posledních 2 letech se finanční úřady intenzivně zaměřují na kontrolu firem uplatňujících odpočet na VaV. Výrazně stoupl počet kontrolovaných subjektů a také kontrolovaných zdaňovacích období a lze předpokládat, že kontrolovány budou nakonec všechny subjekty aktuálně či v minulých letech uplatňující odpočet na VaV.

Daňové kontroly jsou pro firmy stále náročnější a složitější a bohužel často končí dodaněním části či celého uplatněného odpočtu na VaV za několik let. Kromě často oprávněného pocitu nespravedlnosti je to pro firmy často také výrazná finanční zátěž nejen v podobě vratky daňové úlevy, ale také v podobě úhrady vysokých úroků z prodlení a úhrady vyměřeného penále.

Pro úspěšnou obhajobu uplatněného odpočtu na VaV před finančním úřadem a Odvolacím finančním ředitelstvím je kromě perfektní znalosti legislativy a aktuální judikatury zcela klíčová zkušenost s procesním i věcným vedením obhajoby a znalost potřebné argumentace. Naše společnost absolvovala významný počet kontrol zaměřených na kontrolu odpočtu na VaV či kontrol celé daně z příjmu a firmám poskytujeme službu:

Podpora při obhajobě odpočtu na VaV před Finančním úřadem a při odvolání k OFŘ

V obou těchto stupních často dokážeme firmám pomoci jejich nárok obhájit. Poskytujeme jak odbornou asistenci, tak případné úplné převzetí obhajoby, a to jak při kontrole zaměřené pouze na odpočet na VaV nebo případně za daňovou kontrolu celou, pokud je zaměřená na další oblasti.

11
let zkušeností

Pokud Vaše firma čelí daňové kontrole v jakékoliv fázi, a to např. i po zamítnutí finančním úřadem, a pokud chcete svůj nárok obhájit, kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme.

Jsme připraveni s Vámi sdílet naše zkušenosti a poskytnout naše znalosti získané za více než 11 let specializace na odpočet na výzkum a vývoj. I pokud chcete Vaši situaci s obhajobou před FÚ jen krátce prodiskutovat, rádi Vám pomůžeme.
Pro firmy, kde zatím kontrola FÚ zahájena nebyla, ale chtějí na ni být dobře připraveny, poskytujeme také službu Audit připravenosti na daňovou kontrolu.

Zobrazit komentáře

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *