Zavřít

Projektová dokumentace k odpočtu VaV

Experti na odpočet na výzkum a vývoj > Aktuality > Aktuality > Seriál Ayming: Zvyšte bezpečnost odpočtu na podporu výzkumu a vývoje díky profesionální projektové dokumentaci

Chystáte se tento rok uplatnit odpočet na podporu výzkumu a vývoje (VaV)?

Pak určitě víte, že zákonnou náležitostí pro využití odpočtu na podporu VaV je příprava a včasné schválení projektové dokumentace k jednotlivým projektům výzkumu a vývoje.

Kvalitní popis jednotlivých kapitol projektové dokumentace je základním předpokladem pro úspěšné obhájení odpočtu na VaV v případě daňové kontroly. Aktuální postupy finančních úřadů i judikatura potvrzují, že je potřeba věnovat přípravě projektové dokumentace zvláštní péči a respektovat aktuální aplikační praxi finanční správy.

Ayming se na odpočet na podporu VaV specializuje a s přípravou projektových dokumentací má mnoho zkušeností. Zároveň má Ayming detailní přehled o aktuálních judikátech i o aktuálních postupech finančních úřadů.

Rozhodli jsme se pro Vás připravit seriál k problematice přípravy projektové dokumentace, zaměřený na doporučení, jak psát jednotlivé kapitoly tohoto klíčového dokumentu. Tento seriál završíme webinářem, který Vám přinese cenné poznatky z konkrétních daňových kontrol projektové dokumentace k odpočtu na podporu VaV. Na webináři budete mít prostor položit našim specialistům i Vaše konkrétní dotazy.

Náš seriál k problematice projektové dokumentace pro účely využití odpočtu na podporu výzkumu a vývoje budeme zveřejňovat v níže uvedených dnech na našich webových stránkách a také na LinkedIn:

26.4.    1. díl: Úvod do problematiky, obecná doporučení, vazba na avízo, lhůty

2.5.      2. díl: Jak napsat vyhodnotitelné a dosažitelné cíle projektu

9.5.      3 díl: Doba trvání projektu, řešitelé projektu a rozpočet projektu

15.5.    4 díl: Jak definovat způsob kontroly a hodnocení projektu VaV

17.5.    Webinář: Projektová dokumentace – Typická rizika, zkušenosti z kontrol

Proč odpočet na výzkum a vývoj uplatňovat s Ayming

Nabízíme expertízu, zkušenosti a garance. Jsme dlouholetý specialista na odpočet na výzkum a vývoj. Naši konzultanti pro inovace se specializují na technické aspekty odpočtu na VaV, znají legislativu, judikáty i praxi.

Pokud zvažujete zahájení uplatňování odpočtu na VaV nebo si nejste jistí, že uplatňujete správně, kontaktujte naše specialisty.

Získejte nezávaznou konzultaci s experty Ayming